Νίκη-οξυγόνο για Πλατανιά

Σημαντική βαθμολογική ανάσα για τον Πλατανιά. Η ομάδα των Χανίων, η οποία είχε να νικήσει από τον Σεπτέμβριο(!), επικράτησε 1-0 του Λεβαδειακού στα Περιβόλια και πήρε ώθηση για τη δύσκολη συνέχεια στη Super League και στην επίτευξη του στόχου που είναι η αποφυγή του υποβιβασμού.

Οι Βοιωτοί ήταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο, εκμεταλλεύτηκαν το άγχος των γηπεδούχων κι άγγιξαν το γκολ. Στο δεύτερο μέρος ο Πλατανιάς ανέβηκε, έχασε ευκαιρίες και τελικά λυτρώθηκε στο 79ο λεπτό με το αυτογκόλ του Φαβάρο, το οποίο διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ (Μανουέλ Ρόκα): Κλιάιτς, Αγγελόπουλος, Ντικαμονά, Καρυπίδης, Σκαρντοβέλι, Κοροβέσης, Δημούτσος, Μαλσά, Κασάλιτσα, Ενσικουλού, Πετρόπουλος.

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Ζοζέ Ανιγκό): Επασί, Τσαμπούρης, Λεονάρντο, Ζοάο Φαβάρο, Ντιόγκο, Μητρόπουλος, Ομπιόρα, Γιακουμάκης, Σουμπίνιο, Γιουσούφ, Μαρκόβσκι.