Super League

Πρώτος με θρίαμβο ο ΠΑΟΚ

Εύκολη επικράτηση του ΠΑΟΚ επί της Λάρισας.

Ο ΠΑΟΚ επικράτησε εύκολα 3-0 της ΑΕΛ στην Τούμπα και παρέμεινε στην πρώτη θέση της βαθμολογίας της Super League, μετά την ολοκλήρωση της 21ης αγωνιστικής. Στο -2 η ΑΕΚ, η μοναδική, ρεαλιστικά, ομάδα που μπορεί να τον κοντράρει για τον τίτλο.

Ο ΠΑΟΚ ήταν απόλυτος κυρίαρχος και δεν απειλήθηκε σε καμία περίπτωση από τη Λάρισα που είχε παθητικό ρόλο. Είναι χαρακτηριστικό πως ο Δικέφαλος έφτασε στο άνετο 2-0 στο πρώτο μέρος χωρίς να... πατήσει γκάζι. Μόλις στο 12ο λεπτό ο Σάχοβ άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους για να έρθει ο Βαρέλα στο 40' να βάλει γερά θεμάλια νίκης.

Ουσιαστικά όλα τελείωσαν για τους φιλοξενούμενους στο 48ο λεπτό όταν ο Πρίγιοβιτς διαμόρφωσε το τελικό 3-0. Με αυτή τη νίκη ο ΠΑΟΚ παρέμεινε στην πρώτη θέση της βαθμολογίας, έχοντας από πίσω του την ΑΕΚ, ενώ πλέον είναι στο +9 από τον Ολυμπιακό (μετά την αφαίρεση 3 βαθμών).

Οι συνθέσεις:

ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης, Μάτος, Βαρέλα, Κρέσπο, Βιεϊρίνια, Μαουρίσιο, Σάχοβ, Πέλκας, Κάμπος, Μπίσεσβαρ, Πρίγιοβιτς.

Μπόζοβιτς, Γουάλας, Ζίζιτς, Γιοβάνοβιτς, Γκόικοβιτς, Φατιόν, Λαγός, Μιλοσάβλιεβιτς, Αγκάνοβιτς, Μασούρας, Ναζλίδης.