Ημιτελικά Champions League

H Ρεάλ προκρίθηκε στο ματς του αιώνα!

Αυτά που συνέβησαν στο "Σαντιάγο Μπερναμπέου" το βράδυ της Τετάρτης δεν έχουν προηγούμενο.

Η Γιουβέντους, αν και είχε ηττηθεί με 3-0 στο Τορίνο, όχι μόνο δεν φοβήθηκε αλλά με τα γκολ του Μάντζουκιτς στο 2' και 37' δημιούργησε συνθήκες ανατροπής!

Ενα ακόμη τέρμα του Ματουϊντί στο 60' μετά το λάθος του Νάβας ισοφάρισε το σκορ του πρώτου αγώνα και άπαντες έτριβαν τα μάτια τους.

Και ενώ η παράταση έδειχνε προ των πυλών, ο διαιτητής Ολιβερ καταλόγισε πέναλτι σε μαρκάρισμα του Μπενατιά στον Βάθκεθ στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων.

Επικράτησε πανικός! Ο Μπουφόν, σε έξαλλη κατάσταση, αποβλήθηκε για διαμαρτυρία ενώ το πέναλτι χτυπήθηκε μετά από πέντε και πλέον λεπτά.

Το εκτέλεσε εύστοχα ο Ρονάλντο και λύτρωσε τη Ρεάλ στέλνοντάς την στα ημιτελικά.

Στον άλλο προημιτελικό η Μπάγερν πήρε την πρόκριση μετά το σβηστό 0-0 με τη Σεβίλλη στο Μόναχο.

Οι ομάδες που προκρίθηκαν: Λίβερπουλ, Ρόμα, Ρεάλ, Μπάγερν.