Παναιτωλικός-ΑΕΛ 2-2

Ματσάρα χωρίς νικητή στο Αγρίνιο

Ο Παναιτωλικός προηγήθηκε με 2-0 στο Αγρίνιο, αλλά η ΑΕΛ βρήκε το κουράγιο να ισοφαρίσει και να πάρει το βαθμό (2-2).

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ελέγξουν απόλυτα την αναμέτρηση στο πρώτο ημίχρονο και να πάρουν προβάδισμα δύο γκολ.

Το πρώτο τέρμα ήρθε στο 24' από τα πόδια του Μάζουρεκ μετά από σύγχυση στην αντίπαλη άμυνα ενώ το 2-0 το πέτυχε ο Μπαϊροβιτς στο 42'.

Ομως η ΑΕΛ, χωρίς μάλιστα να σπαταλήσει ευκαιρίες, έφερε το ματς στα ίσια στην επανάληψη.

Ο Αντονι μείωσε στο 62' και ο ίδιος παίκτης με πέναλτι διαμόρφωσε το 2-2 που έμελλε να είναι και το τελικό σκορ.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Τραϊανός Δέλλας): Γιαννακόπουλος, Λιάβας, Μιχάι, Άργκους (79' Μαλής), Αμαράλ, Λουσέρο (74' Τσιγγάρας), Γκούγκα, Ουίλιαν, Μανά, Μασουρέκ, Μπάιροβιτς (63' Μοράρ).

ΑΕΛ (Τζανλούκα Φέστα): Κρίστινσον, Γιακιμόφσκι, Γκόλιας, Ζίζιτς, Ακόστα (46' Μπαργκάν), Μπέρτος, Σετσέροβιτς, Λεοζίνιο (63' Σικάβκα), Φατιόν, Νούνιτς (89' Μόρας), Ντέλετιτς.