Νίκησε με 11-7 τη Βουλιαγμένη

Πρωταθλητής ο Ολυμπιακός

Ο Ολυμπιακός κάνοντας την καλύτερη του εμφάνιση στη σειρά των τελικών, επιβλήθηκε με 11-7 της Βουλιαγμένης και κατέκτησε το πρωτάθλημα.

Το ματς ξεκίνησε νευρικά και για τις δύο ομάδες με τις άμυνες να παίζουν πρωταγωνιστικό ρόλο. Ο Ολυμπιακός κράτησε στο “μηδέν” τον ΝΟΒ που δεν έβρισκε λύσεις στην επίθεση. Αντίθετα, οι ερυθρόλευκοι πέτυχαν δύο τέρματα με τους Φουντούλη και Γενηδουνιά.

Με την έναρξη της δεύτερης περιόδου ο Αργυρόπουλος έκανε το 3-0, για να μειώσει αμέσως ο Μπούχα. Στα υπόλοιπα επτά λεπτά μέχρι το ημίχρονο οι παίκτες του Βλάχου έτρεξαν επί μέρους 4-0 για να κλείσουν το δεύτερο οκτάλεπτο με το σκορ στο 7-1 εξέλιξη αποφασιστική για την έκβαση του ματς αλλά και του τίτλου.

Βουλιαγμένη - Ολυμπιακός 7-11

Τα οκτάλεπτα: 0-2, 1-5, 3-3, 3-1

Βουλιαγμένη: Χρύσανθος, Μπάσιτς 1, Καλογερόπουλος, Γκιουβέτσης 2, Ν Κουρούβανης, Γούβης, Αφρουδάκης, Μπούχα 1, Ποντικέας 2, Καπετανάκης, Τίγκας, Σολανάκης 1, Δ. Κουρούβανης, Χριστοφορίδης, Βλάσσης

Ολυμπιακός: Πάβιτς, Μυλωνάκης 1, Σκουμπάκης, Γενηδουνιάς 3, Φουντούλης 3, Νικολαΐδης 1, Δερβίσης, Μπούσλιε 2, Μουρίκης, Γούνας, Αργυρόπουλος 1, Κάκκαρης, Ζερδεβάς, Χαλυβόπουλος.