Εμεινε στο 2-2 με τον Αγιαξ

Δύσκολη η αποστολή του ΠΑΟΚ

Ο ΠΑΟΚ έμεινε στο 2-2 με τον Αγιαξ στην Τούμπα στο πρώτο ματς για τον τρίτο προκριματικό γύρο του Champions League και καλείται να κάνει την υπέρβαση στη ρεβάνς της άλλης εβδομάδας στο Αμστερνταμ.

Ο Δικέφαλος δεν ξεκίνησε με τον καλύτερο τρόπο κόντρα στον Αγιαξ που είχε την κατοχή της μπάλας, αλλά και το γκολ στο 11ο λεπτό από στημένη φάση και αυτογκόλ του Γιαννούλη. Στη συνέχεια, όμως, οι πρωταθλητές ανέβασαν την απόδοσή τους αισθητά και κατάφεραν, σε ένα χορταστικό από ευκαιρίες, χρονικό διάστημα να φέρουν τούμπα το ματς. Αρχικά με τον Ακπόμ στο 32' και στη συνέχεια με τον Μάτος στο 39'.

Ο Αγιαξ αντέδρασε στο δεύτερο ημίχρονο και σιγά-σιγά ανέβασε την απόδοσή του. Πήρε μέτρα, πίεσε, δημιούργησε φάσεις και κατάφερε να φτάσει στο 2-2 στο 57' με τον Χούντελααρ.