ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ
Ποδόσφαιρο-EURO 2020 (8η αγωνιστική): Αποτελέσματα
Τα αποτελέσματα της 8ης αγωνιστικής των προκριματικών του EURO 2020:
1ος ΟΜΙΛΟΣ
14/10/2019 21:45 Βουλγαρία-Αγγλία
14/10/2019 21:45 Κόσοβο-Μαυροβούνιο
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 6 αγ.)
Αγγλία 20-6 12 -5αγ.
Τσεχία 11-9 12
Κόσοβο 10-10 8 -5αγ.
Μαυροβούνιο 3-13 3
Βουλγαρία 5-11 3
2ος ΟΜΙΛΟΣ
14/10/2019 21:45 Λιθουανία-Σερβία
14/10/2019 21:45 Ουκρανία-Πορτογαλία
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 6 αγ.)
Ουκρανία 13-1 16
Πορτογαλία 13-4 11 -5αγ.
Σερβία 10-12 7 -5αγ.
Λουξεμβούργο 5-11 4
Λιθουανία 4-17 1
3ος ΟΜΙΛΟΣ
Λευκορωσία-Ολλανδία 1-2
Εσθονία-Γερμανία 21:45
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 6αγ.)
Ολλανδία 19-7 15 -6αγ.
Γερμανία 17-6 12 -5αγ.
Βόρεια Ιρλανδία 8-7 12
Λευκορωσία 4-12 4 -7αγ.
Εσθονία 2-18 1
4ος ΟΜΙΛΟΣ
15/10/2019 21:45 Γιβραλτάρ-Γεωργία
15/10/2019 21:45 Ελβετία-Ιρλανδία
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 6 αγ.)
Δανία 16-5 12
Ιρλανδία 6-2 12
Ελβετία 10-5 8 -5αγ.
Γεωργία 4-8 5
Γιβραλτάρ 0-16 0 -5αγ.
5ος ΟΜΙΛΟΣ
Ουγγαρία-Αζερμπαϊτζάν 1-0
Ουαλία-Κροατία 21:45
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 6αγ.)
Κροατία 13-5 13
Ουγγαρία 8-9 12 -7αγ.
Σλοβακία 10-8 10
Ουαλία 5-5 7 -5αγ.
Αζερμπαϊτζάν 5-14 1
6ος ΟΜΙΛΟΣ
15/10/2019 21:45 Νησιά Φαρόε-Μάλτα
15/10/2019 21:45 Ρουμανία-Νορβηγία
15/10/2019 21:45 Σουηδία-Ισπανία
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 7 αγ.)
Ισπανία 18-4 19
Σουηδία 17-8 14
Ρουμανία 16-7 13
Νορβηγία 12-9 10
Μάλτα 2-17 3
Νησιά Φαρόε 3-23 0
7ος ΟΜΙΛΟΣ
Πολωνία-Βόρεια Μακεδονία 21:45
Σλοβενία-Αυστρία 21:45
Ισραήλ-Λετονία 15/10
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 7 αγ.)
Πολωνία 11-2 16
Αυστρία 16-7 13
Βόρεια Μακεδονία 10-9 11
Σλοβενία 13-7 11
Ισραήλ 12-14 8
Λετονία 1-24 0
8ος ΟΜΙΛΟΣ
14/10/2019 21:45 Γαλλία-Τουρκία
14/10/2019 21:45 Ισλανδία-Ανδόρα
14/10/2019 21:45 Μολδαβία-Αλβανία
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 7αγ.)
Τουρκία 15-2 18
Γαλλία 20-4 18
Ισλανδία 10-10 12
Αλβανία 10-10 9
Ανδόρα 1-14 3
Μολδαβία 2-18 3
9ος ΟΜΙΛΟΣ
Καζακστάν-Βέλγιο 0-2
Κύπρος-Ρωσία 0-5
Σκωτία-Σαν Μαρίνο 6-0
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 8αγ.)
Βέλγιο 30-1 24
Ρωσία 27-4 21
Κύπρος 13-12 10
Σκωτία 11-17 9
Καζακστάν 9-13 7
Σαν Μαρίνο 0-43 0
10ος ΟΜΙΛΟΣ
15/10/2019 19:00 Φινλανδία-Αρμενία
15/10/2019 21:45 Ελλάδα-Βοσνία/Ερζεγοβίνη
15/102019 21:45 Λιχτενστάιν-Ιταλία
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 7 αγ.)
Ιταλία 20-3 21
Φινλανδία 9-8 12
Αρμενία 13-12 10
Βοσνία/Ερζεγοβίνη 16-12 10
Ελλάδα 7-12 5
Λιχτενστάιν 2-20 2