Στην κορυφή με υπογραφή Χασάν

Super League 1: Ολυμπιακός-Απόλλων 2-0

Με 2-0 επικράτησε ο Ολυμπιακός του Απόλλωνα Σμύρνης στο παιχνίδι για την 7η αγωνιστική της Super League 1 στο Γ. Καραϊσκάκης. Πρωταγωνιστής αναδείχθηκε ο Χασάν, ο οποίος σκόραρε δύο φορές για τους ερυθρόλευκους, ενώ ο Ελ Αραμπί σημείωσε δύο δοκάρια. Παρόλο που δυσκολεύτηκε τόσο στο πρώτο ημίχρονο, όσο και στην επανάληψη, η ομάδα του Πειραιά είχε τον πλήρη έλεγχο στην κατοχή της μπάλας, ωστόσο ο Βέρχουλστ με τις καταπληκτικές επεμβάσεις του, του έβαλε δύσκολα.

Στο 65’ ο Ολυμπιακός είχε δοκάρι με κεφαλιά του Ελ Αραμπί σε εκτέλεση φάουλ του Βαλμπουενά, ο οποίος αμέσως μετά εκτέλεσε το κόρνερ, ο Εμβιλά έκανε το πλασέ, η μπάλα κόντραρε στον Βιτλή και ο Χασάν επωφελήθηκε, κάνοντας συρτό σουτ και ανοίγοντας το σκορ για την ομάδα του.

Το δεύτερο γκολ σημειώθηκε στο 72’, όταν μετά από πλασέ του Φατιόν έξω από την περιοχή μπλόκαρε ο Σα με διπλή προσπάθεια, στη συνέχεια ο Μασούρας έκανε το γύρισμα στην περιοχή του Απόλλωνα και ο Χασάν με προβολή σχημάτισε το τελικό αποτέλεσμα.

Ακολούθησε το δεύτερο δοκάρι του Ελ Αραμπί στο 84’, πάλι με κεφαλιά από σέντρα του Βαλμπουενά.