NBA

ΝτεΡόζαν: «Είναι ένα ολοκαίνουργιο ξεκίνημα»

Με τον ΝτεΜάρ ΝτεΡόζαν να κάνει ρεκόρ καριέρας στα playoffs σημειώνοντας 41 πόντους, οι Μπουλς πέρασαν από το Μιλγουόκι με 114-110 και ισοφάρισαν σε 1-1 τη σειρά, που πλέον μεταφέρεται τα ξημερώματα στο Σικάγο και το United Center.

Οι Μπουλς είχαν χάσει τέσσερα συνεχόμενα παιχνίδια από τους Μπακς στην κανονική περίοδο και η ήττα στο 1ο παιχνίδι έκανε να φαίνεται ότι η τάση των ήττων δεν θα τελείωνε σύντομα.

Όμως ο ΝτεΡόζαν τήρησε την υπόσχεση που είχε δώσει- μετά το πρώτο ματς των playoffs- για καλύτερη εμφάνιση από τους Μπουλς, που τώρα επιστρέφουν στο σπίτι τους για τα επόμενα δύο παιχνίδια της σειράς, προσπαθώντας να πάρουν το προβάδισμα έναντι των πρωταθλητών του NBA.

«Δεν έχει σημασία τι έκανες στην κανονική περίοδο», είπε ο ΝτεΡόζαν. «Είναι ένα ολοκαίνουργιο ξεκίνημα, ολοκαίνουργια νοοτροπία. Μπορείτε να το δείτε σε όλα τα παιδιά. Δεν έχει σημασία αν χάσαμε 20 φορές από τους Μπακς, αυτή είναι μια νέα ευκαιρία να αγωνιστούμε και πρέπει να πάρουμε πλεονέκτημά της».