Αποκλείσθηκαν Σάκκαρη και αδελφές Ουίλιαμς

Η Μαρία Σάκκαρη δεν κατάφερε να προκριθεί στον τρίτο γύρο του τουρνουά, που φιλοξενείται στο Σινσινάτι. Μετά από έναν συναρπαστικό αγώνα, η Ελληνίδα πρωταθλήτρια, η οποία βρίσκεται στο Νο 3 της παγκόσμιας κατάταξης, ηττήθηκε 7-6(2), 6-7(6), 6-1 από

Ενισχύεται η άμυνα

Στον ΟΦΗ ο Ερικ Λάρσον

Σημαντική ενίσχυση στην αμυντική γραμμή του εξασφάλισε ο ΟΦΗ, υπογράφοντας διετές συμβόλαιο συνεργασίας με τον Έρικ Λάρσον. Ο 31χρονος Σουηδός αγωνιζόταν τα τελευταία τέσσερα χρόνια στη Μάλμε, με την οποία κατέκτησε δύο πρωταθλήματα κι ένα κύπελλο, έχοντας καταγράψει

Πρωταθλήτρια Ευρώπης η Αντιγόνη Ντρισμπιώτη

Η πρώτη σπουδαία διάκριση για την Αντγόνη Ντρισμπιώτη, είναι γεγονός. Η Ελληνίδα πρωταθλήτρια του βάδην, κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στα 35 χιλιόμετρα του ευρωπαϊκού πρωταθλήματος, που διεξάγεται στο Μόναχο, αφού τερμάτισε κρατώντας την ελληνική σημαία,

LaLiga

Πρεμιέρα με νίκη για την Μπέτις

Χωρίς να δυσκολευθεί σε κανένα σημείο της αναμέτρησης, η Μπέτις άρχισε νικηφόρα την νέα LaLiga, καθώς επικράτησε εντός έδρας της Χετάφε με 3-0. Στην εύκολη νίκη των γηπεδούχων, βοήθησε καθοριστικά και η αποβολή του Ντόναλντ για αντιαθλητικό μαρκάρισμα,

Champions League

Δώδεκα ομάδες για τις τελευταίες έξι θέσεις

Στην τελική ευθεία για την ολοκλήρωσή τους εισέρχονται τα προκριματικά του Champions League, καθώς το διήμερο 16-17 Αυγούστου διεξάγονται οι πρώτες αναμετρήσεις για τα πλέι οφ της διοργάνωσης. Δώδεκα ομάδες διεκδικούν τα

Για «σοβαρή παραβίαση»

Η FIFΑ απέκλεισε την ινδική ομοσπονδία

Η αρμόδια επιτροπή της FIFA, απέκλεισε την Ινδική Ποδοσφαιρική Ομοσπονδία (AIFF) για «σοβαρή παραβίαση», η οποία θέτει υπό αμφισβήτηση τη διοργάνωση του Παγκοσμίου Κυπέλλου Γυναικών κάτω

Στα 50 μέτρα ύπτιο

Πρωταθλητής Ευρώπης ο Χρήστου

Ο Απόστολος Χρήστου είναι ο τρίτος Ελληνας κολυμβητής που αναδεικνύεται πρωταθλητής Ευρώπης. Σε έναν συγκλονιστικό τελικό στα 50μ. ύπτιο στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα της Ρώμης, ο αθλητής του Ολυμπιακού νίκησε κυριολεκτικά στην τελευταία

Οι οκτώ πρώτες

Συγκλονιστική «μάχη» και χρυσό για την Λισόφσκα στον Μαραθώνιο

Μετά από συγκλονιστική «μάχη» στα τελευταία μέτρα της διαδρομής, η Αλεξάντρα Λισόφσκα, τερμάτισε πρώτη στον Μαραθώνιο του ευρωπαϊκού πρωταθλήματος στίβου,

«Αύριο θα διεκδικήσω καλά άλματα»

«Χαλαρά» στον τελικό ο Τεντόγλου

Ο Μίλτος Τεντόγλου, προκρίθηκε με άνεση στον τελικό του άλματος εις μήκος, του ευρωπαϊκού πρωταθλήματος στίβου, που φιλοξενείται στο Μόναχο. Στο πρώτο του άλμα, ο Ελληνας