Ισόπαλος με την Κέρκυρα

Απόδραση στο 92' για τον Ατρόμητο

Με γκολ του Λαζαρίδη στις καθυστερήσεις ο Ατρόμητος έφυγε με το 1-1 από την Κέρκυρα.

Σε ένα ματς όπου σημαδεύτηκε από τη δυνατή βροχή που έπεφτε σε όλη τη διάρκειά του, η Κέρκυρα κρατούσε σφιχτά μια πολύτιμη νίκη, ωστόσο ο Ατρόμητος «απέδρασε» από το νησί των Φαιάκων με τον βαθμό της ισοπαλίας στο 1-1 που έγραψε την ιστορία της αναμέτρησης για τη 13η αγωνιστική της Super League.

Οι γηπεδούχοι είχαν προηγηθεί με γκολ του Κόντου, ενώ ο Ατρόμητος -που μετρά δύο συνεχόμενες ισοπαλίες- ισοφάρισε στο 92ο λεπτό με γκολ του Λαζαρίδη.

Οι συνθέσεις:

ΚΕΡΚΥΡΑ (Γρηγορίου): Σέτκους, Γκόμες, Ντιόγκο, Ντιμιτρόβσκι, Βενέτης, Ναγιάρ (65' Κρητικός), Μαραγκός, Κόντος (64' Μαρκόβσκι), Ζορμπάς, Χαβίτο, Κάικουτ

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Σα Πίντο): Γκορμπούνοφ, Νάστος, Κοντοές, Λαζαρίδης, Φυτανίδης, Αγκουαζί, Πίτου Γκαρσία (73' Πίτου Γκαρσία), Καραμάνος (73' Τάτος), Ούμπιδες (64' Φάμπιο), Παπάζογλου, Ναπολεόνι