Ισόπαλος με τον Πανιώνιο

Σώθηκε στο 93' ο Πανθρακικός

Ο Πανθρακικός πήρε βαθμό στη Νέα Σμύρνη κόντρα στον Πανιώνιο για την 5η αγωνιστική της Super League.

Το πρώτο γκολ του Τάσου Καραμάνου με τη φανέλα του Πανιωνίου δεν ήταν αρκετό για να χαρίσει τη νίκη στην ομάδα του, αφού ο Νικολά Ντιγκινί ισοφάρισε σε 1-1 στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Ο Πανιώνιος ήταν ουσιαστικός και επικίνδυνος, ενώ ο Πανθρακικός είχε κατοχή, αλλά αδυνατούσε να κάνει τελικές. Στα τελευταία λεπτά οι γηπεδούχοι οπισθοχώρησαν και έδωσαν το δικαίωμα στην ομάδα του Ελευθερόπουλου να βρει χώρους για να πιέσει και να φτάσει τελικά στο 1-1 που του χάρισε ένα σημαντικό βαθμό.

Οι συνθέσεις:

Πανιώνιος (Ουζουνίδης): Ν. Παπαδόπουλος, Μπουμάλ (70' Χαλκιαδάκης), Αργυρόπουλος, Οικονόμου, Μπακασέτας (86' Σιώπης), Ρισβάνης, Χατζηισαΐας, Μητρόπουλος, Κόρμπος, Καραμάνος, Βιγιάλμπα (77' Τασουλής).

Πανθρακικός (Ελευθερόπουλος): Αθανασιάδης, Μελίσσης, Σερφά, Ποτουρίδης, Μεχία, Χαβίτο, Μάρτινς (65' Ηλιάδης), Ντιγκινί, Μπαϊκαρά, Μαρκόπουλος (52' Βάλτερ), Χασομέρης (82' Νικόλτσης).