Ακυρώθηκε γκολ στις καθυστερήσεις

Κόλλησε στη Λειβαδιά ο ΠΑΟΚ

Χωρίς νικητή και γκολ έληξε η αναμέτρηση του Λεβαδειακού με τον ΠΑΟΚ για τη 14η αγωνιστική της Super League.

Το ακυρωθέν γκολ του Μπερμπάτοφ στις καθυστερήσεις του ματς (για επιθετικό φάουλ) ήταν αυτό που έμεινε από την αναμέτρηση του Λεβαδειακού με τον ΠΑΟΚ. Το 0-0 έγραψε την ιστορία μίας αναμέτρησης με λίγες φάσεις και συγκινήσεις, που σίγουρα θα ξεχαστεί.

Αυτό που μένει, όμως, είναι η φάση στις καθυστερήσεις του αγώνα όταν ο Ντίμιταρ Μπερμπάτοφ σκόραρε με κεφαλιά, αλλά ο διαιτητής Αρετόπουλος δεν μέτρησε το γκολ για επιθετικό φάουλ του Βούλγαρου επιθετικού στον Τριποτσέρη.
Οι συνθέσεις

Λεβαδειακός: Τσιντώτας, Στάθης, Τριποτσέρης, Μανωλάς, Ουόν, Νικολάου, Μουλόπουλος, Γιακουμάκης (94' Τόπι), Μίνγκας (86' Γιάχιτς), Μάντζιος, Ντομοβτσίσκι (77' Καψάσκης).

ΠΑΟΚ: Όλσεν, Τζιόλης, Μαλεζάς, Τζαβέλλας, Χαρίσης, Τσίμιροτ, Σάμπο (80' Πέλκας), Λέοβατς, Ροντρίγκες (46' Μυστακίδης), Μακ, Αθανασιάδης (68' Μπερμάτοφ).