ΝΒΑ

Πάλεψε ο Giannis, έχασαν οι Μπακς

Παρά την πολύ καλή εμφάνιση του Γιάννη Αντετοκούνμπο, οι Μπακς γνώρισαν την ήττα από τους Μπουλς με 117-106.

Ελληνας σταρ σημείωσε 16 πόντους τους οποίους συνόδευσε με επτά ριμπάουντ, τέσσερα και κλεψίματα και δύο ασίστ, ωστόσο οι Μπουλς ήταν συνολικά καλύτεροι και πήραν δίκαια τη νίκη.

Οι πρωταθλητές *Γουόριορς* πήγαν στο Λος Άντζελες για τον αγώνα με τους *Λέικερς *και πραγματοποίησαν υγιεινό περίπατο με *109-88*, φτάνοντας τις 33 νίκες σε 35 αναμετρήσεις. Πρωταγωνιστής της συνάντησης ήταν ο Κλέι Τόμπσον, ο οποίος σημείωσε 36 πόντους (22 στην 1η περίοδο, όπου στο 9' είχε περισσότερους πόντους από όλους τους Λέικερς).

Ο Στέφεν Κάρι πρόσθεσε άλλους 17, αλλά αντικαταστάθηκε μετά από 26 λεπτά και δεν αγωνίστηκε ξανά, λόγω προβλήματος στο αριστερό πόδι.