Θρίαμβος της Ρεάλ

Θρίαμβος της Ρεάλ στην έδρα της Ντόρτμουντ του Παπασταθόπουλου.

Η μεγάλη νίκη της Ρεάλ Μαδρίτης επί της Ντόρτμουντ του Σωκράτη Παπασταθόπουλου στη Γερμανία ξεχώρισε από τις αναμετρήσεις της Τρίτης για την 2η αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Champions League.

Η ομάδα του Ζιντάν, η οποία έχει κάνει κακό ξεκίνημα στο ισπανικό πρωτάθλημα, πέρασε σαν σίφουνας από την έδρα της γερμανικής ομάδας επικρατώντας με το εμφατικό 3-1. Ο Μπέιλ άνοιξε το σκορ στο 18ο λεπτό και ο Κριστιάνο Ρονάλντο έκανε το 0-2 στο 50'. Παρά τη μείωση του σκορ από τον Ομπαμεγιάνγκ στο 54', οι Μαδριλένοι έφτασαν και στο τρίτο γκολ πάλι με τον Ρονάλντο, στο 79ο λεπτό.

Θριαμβευτικό ήταν και το πέρασμα της Τότεναμ από την έδρα του ΑΠΟΕΛ (3-0) με τον Κέιν να πετυχαίνει όλα τα γκολ της αναμέτρησης. Με το ίδιο σκορ η Πόρτο κέρδισε εκτός έδρας τη Μονακό, ενώ η Μάντσεστερ Σίτι επικράτησε σχετικά εύκολα της Σαχτάρ με 2-0. Η Νάπολι δεν δυσκολεύτηκε απέναντι στη Φέγενορντ την οποία νίκησε με 3-1, ενώ η Λίβερπουλ μετά την ισοπαλία με την
Σεβίλλη στην πρεμιέρα, έμεινε στο 1-1 στη Μόσχα απέναντι στην Σπαρτάκ.