Στο 1-1 με τον Πλατανιά στα Χανιά

Πάλι χωρίς νίκη ο Παναθηναϊκός

Ο Παναθηναϊκός δεν μπόρεσε να πάρει τη νίκη στα Χανιά, με τον Ατζαγκούν στο 82' να διαμορφώνει το τελικό 1-1.

Ο Ατζαγκούν μπήκε στο 72' και σκόραρε 10 λεπτά αργότερα γλιτώνοντας τον κακό Παναθηναϊκό από τη δεύτερη ήττα του στο πρωτάθλημα.

Πλατανιάς και Παναθηναϊκός έμειναν στο 1-1 με την ομάδα του τριφυλλιού να μένει μακριά από τη νίκη για τρίτη σερί αγωνιστική, έχοντας πλέον μόλις 4 βαθμούς μετά από ισάριθμους αγώνες.

Οι Κρητικοί είχαν προηγηθεί στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με τον Ναζλίδη, ενώ ήταν καλύτεροι και πιο επικίνδυνοι στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα.

Οι συνθέσεις:

Πλατανιάς (Μ. Ουζουνίδης): Γιωργαλλίδης, Φάισκα, Ιντζίδης, Φερνάντες, Ράφαελ, Σιώπης, Τετέ, Μπέλιτς (60΄Αγκιλέρα), Ναζλίδης (46ʼ Μοράλ), Γουνδουλάκης, Τόρες

Παναθηναϊκός (Γ. Αναστασίου): Καπίνο, Γκονζάλες, Μαρινάκης, Τριανταφυλλόπουλος, Λαγός, Αμπεϊντ, Ρισβάνης, Ζέκα (71΄Ατζαγκούν), Ντίνας (58΄Μπαϊράμι), Πράνιτς, Μπέργκ