Super League

Σώθηκε στο τέλος ο Πλατανιάς

Ο Πλατανιάς έσωσε στο τέλος την παρτίδα απέναντι στον Πανθρακικό (1-1) σε αγώνα της 6ης αγωνιστικής της Super League.

Ο Ναζλίδης σκόραρε τρία λεπτά πριν από τη συμπλήρωση των 90 και ο Πλατανιάς πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας (1-1) απέναντι στον αξιόμαχο Πανθρακικό.

Η ομάδα της Κομοτηνής ήταν καλύτερη στο πρώτο μέρος και βρήκε δρόμο προς τα δίχτυα στο 49ο λεπτό με γκολ του Κάσες. Στο 82ο λεπτό, όμως, έχασε τον Χρήστου με δεύτερη κίτρινη κάρτα και έμεινε με 10 παίκτες.

Ο Πλατανιάς κέρδισε μία θέση στο βαθμολογικό πίνακα, αφού προσπέρασε τον ΟΦΗ και είναι πλέον 14ος μαζί με τη Βέροια και το Λεβαδειακό. Από την άλλη, ο Πανθρακικός έπιασε στην 6η θέση τον Αστέρα Τρίπολης και την Καλλονή με 9 βαθμούς.

Οι συνθέσεις:

Πλατανιάς (Ουζουνίδης): Γιωργαλλίδης, Ζουμπουλάκης (85' Στόλερ), Φαΐσκα, Φερνάντες, Ραφαέλ, Αγκιλέρα, Τετέ, Κάταϊ (52' Μπέλιτς), Ναζλίδης, Γουνδουλάκης, Τόρες (58' Γ.Ε. Γιακουμάκης)

Πανθρακικός (Μάντζιος): Σέρεμετ, Παπαγεωργίου, Ντιόγκο, Μίκουλιτς, Ζος (46' Χρήστου), Μπαϊκαρά, Λαδάκης, Εμπό (81' Τζάνης), Κάσες, Ρομέου, Ιγκόρ (25' Ζεκίνια)